سفارش تبلیغ
صبا ویژن
با رغبت به آنچه نزد خداوند است، با اودوستی کن [امام علی علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :58
بازدید دیروز :132
کل بازدید :78510
تعداد کل یاداشته ها : 94
99/12/14
3:31 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
mazdak ramezani lima[3]
سلام نام و نام خانوادگی :مزدک رمضانی لیما تحصیلات :کارشناس تربیت بدنی گرایش مدیریت مدرک مربیگری : B آسیا سابقه مربیگری: در تیمهای پایه و بزرگسال و مدارس فوتبال از سال ۸۶ تا کنون و مسئول کمیته جوانان و استعدادیابی هیات فوتبال شهرستان البرز آدرس ایمیل : m.ramzani5816@gmail.com

خبر مایه

تاکتیک مورد نظر کیروش برای حضور در جام ملتها چه خواهد بود؟

برای بررسی این مساله مهم ابتدا کمی به گذشته برمی گردیم .روزهایی  که تیم ملی ایران  بین تیمهای بزرگ جهان در جام  جهانی نمایش خوبی داشت و جلوی سه  تیم خوب از سه قاره جهان نمره قبولی گرفت.ایران در آن بازیها با تاکتیک دفاعی به میدان رفت و با توجه به حریفان قدرش تاکتیک دفاع ضد حمله را برگزید وخصوصا  جلوی آرژانتین طوری بازی کرد که اگر کمی خوش شانس بود و  یا داور آن پنالتی را نمیگرفت میتوانست  حتی برنده بازیباشد .تاکتیک دفاعی منظم تیم کیروش جواب داد .بازیکنان  تیم  ملی در بازی اخیرشان مقابل کره نیز نشان دادند حرفهای مربی را بخوبی میشنوند و اگرکسی باشد که تاکتیک مناسبی را اتخاذ کند  آنها آماده  اند که آن را پیاده کنند.

اکنون میدان دیگری پیش روی مردان تیم ملی   است که در ابتدا سه تیم عربی جلوی ایران صف آرایی می کنند .این سه تیم بسیار  خطرناکندو نباید دست  کم گرفته شوند. کیروش مطمعنا از تاکتیک دفاعی که به بازیکنانش آموزش داده بهره خواهد برد ولی آیا دفاعی  بازی کردن در مقابل این سه تیم به سبک بازی با آرژانتین منطقی است؟ مسلما نه. کیروش در فرصتی که در اختیار داردباید نقشه های جدیدش را  به بازیکنان تیمش القا کند شاید وی از تاکتیک  مالکیت توپ در این بازیها بیشتر استفاده کند ویا انتقال سریع توپ به یکسوم دفاعی حریف را مد نظر قرار دهدبه هر حال از تیم ملی در بازیهای آسیایی انتظار می رور که بازی خود را به حریف دیکته کنند هر چند حریفان  را نیز نباید دست و پا بسته بدانیم .به نظر می رسد چالش اول بازیکنان برای زدن گل اول باشد .اگر ایران موفق شود گل اول را بزند میتوان امید وار بود با تاکتیک دفاع و ضد حمله اش تیم حریف را مقهور قدرت خود کندو حتی گلهای بیشتری را وارد  دروازه حریفان کند.

در این میان کیروش و  تیمش از نداشتن بازیهای تدارکاتی خوب رنج خواهند برد  ولی کیروش آنقدر باهوش است که از  این ضعف بعنوان یک برگ برنده  در مخفی نگه داشتن نقشه های تیمش استفاده کند. البته که به نظر بسیاری از تماشاگران فوتبال تیم ملی زیبا بازی نمیکند ولی همه این را پذیرفته اند که تیمملی هدف دار وبا برنامه بازی  میکند که این جای امیدواری دارد .


93/9/18::: 4:59 ص
نظر()