سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرگاه بنده خالصانه توبه کند، خداوند او را دوست بدارد و گناهانش را در دنیا و آخرت بر او بپوشاند . [امام صادق علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :68
بازدید دیروز :132
کل بازدید :78520
تعداد کل یاداشته ها : 94
99/12/14
5:1 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
mazdak ramezani lima[3]
سلام نام و نام خانوادگی :مزدک رمضانی لیما تحصیلات :کارشناس تربیت بدنی گرایش مدیریت مدرک مربیگری : B آسیا سابقه مربیگری: در تیمهای پایه و بزرگسال و مدارس فوتبال از سال ۸۶ تا کنون و مسئول کمیته جوانان و استعدادیابی هیات فوتبال شهرستان البرز آدرس ایمیل : m.ramzani5816@gmail.com

خبر مایه

فوتبال استان  قزوین همانند دیگر استانهای کشور دارای پتانسیل های فراوانی است و علیرغم اینکه مسوولان و دست اندر کاران ورزش این استان زحمات فراوانی در سالهای اخیر کشیده اند، اما بعلت عدم حضور کارشناسان خبره  در راس مدیریت و برنامه‌ریزی رشته ورزشی فوتبال،  فوتبال این استان نتوانسته است آنطور که شایسته جوانان این استان است در سطح کشور پیشرفت داشته باشد. یکی از این کارشناسان خبره و به روز آقای استاد میر مسعود میر زاده است. 

استاد میر زاده متولد 1330/5/16، دارای مدرک مربیگری A آسیا وهمچنین کارشناسی ارشد تربیت بدنی وعلوم ورزشی میباشد. وی سابقه مربیگری در تیم ملی جوانان ایران، پاس تهران و صبا باطری در لیگ برتر ایران را در کارنامه ورزشی خود دارد. اوج کار آقای میر زاده زمانی بود که ایشان  به عنوان سرمربی تیم دانش آموزی ایران در برزیل با شکست تیمهایی چون ایتالیا، شیلی آلمان بلغارستان و ترکیه توانست به مقام دوم جهان دست یابد. در آن بازیها تیم ایران در مرحله گروهی مسابقات با تیم آلمان به تساوی رسیده بود ولی در دیدار فینال علیرغم شایستگی های فراوان با نتیجه 4 بر 3بازی را واگذار کرد و به مقام دوم جهان رسید. بازیکنانی نظیر علی علیپور و فرشید اسماعیلی که هم اکنون در تیمهای پرسپولیس و استقلال بازی می‌کنند وجزء ستاره های تیمهای خود هستند در آن تیم شاگرد استاد میرزاده بودند. بعد از نایب قهرمانی جهان متاسفانه انتقادهایی علیه آقای میرزاده در برنامه نود توسط آقای فردوسی پور و همچنین برخی از رسانه ها انجام شد. هر چند به نحوه شکل‌گیری تیم دانش آموزی ایران در آن زمان به دلیل نداشتن مکانیزم مشخص انتقادهایی وارد بود‌؛ اما باید به این مهم نیز توجه کنیم که میرزاده تیم دانش آموزی را با تمام مشکلاتی که در فوتبال پایه ایران وجود دارد به مقام دوم جهان رساند.  ساختار فوتبال پایه ایران در مقایسه با آلمان قابل مقایسه نیست و این نکته مهم ارزش کار استاد میرزاده را دوچندان می کند. 

استاد میرزاده همچنین بعنوان مدرس بین‌المللی فوتبال کلاسهای متعددی را در رده های  A, B, C, D آسیا در استان های قزوین، تهران ، گیلان، کرمان و چند استان دیگر برگزار نموده است و طی استعداد یابی های فراوانی که خصوصا در استان قزوین انجام داده، مربیان جوان زیادی را کشف و به جامعه فوتبال قزوین معرفی کرده است . اگر چه استاد در این سالها مسوولیت کمیته آموزش و مسوولیت برگزاری طرح آسیا ویژن را در هیات  فوتبال استان قزوین ب رعهده داشته است و توانسته است گامهای مثبتی در زمینه پرورش استعداد های مربیگری استان بردارد اما به نظر می رسد که از ظرفیت ها و تجارب این استاد ارزشمند به طور کامل استفاده نشده است. در سالهای اخیر امتیاز تیم فوتبال کاسپین در لیگ دسته دوم خریداری شده است و بعد از چهار سال فعالیت در لیگ دو کشور اکثردست اندر کاران فوتبال استان بر این باورند که این تیم نتوانسته است موفقیت قابل ملاحظه ای بدست آورد.  البته بحث در مورد عدم موفقیت کاسپین مجال گسترده تری نیاز دارد ولی یکی از دلایل عدم موفقیت آن را میتوان نداشتن پشتوانه فوتبال پایه در استان دانست.  حالا  نکته اینجاست که چرا استان قزوین با داشتن چنین در کمیاب و ارزشمندی، در فوتبال پایه مشکل دارد و جوانان این استان باید از وجود چنین استادانی که در عرصه فوتبال و مربیگری امتحان خود را پس داده اند، محروم باشند. این روزها در محافل فوتبالی  استان قزوین حرف و سخن از تحول در فوتبال قزوین است. اگرچه داشتن یک تیم فوتبال برای استان یک نعمت و ضرورت به شمار میرود اما توجه به زیر ساخت های بازیکن سازی از جمله ضرورت‌هایی است که امیدواریم مسوولان تصمیم گیرنده با نگاه ویژه ای به آن توجه داشته باشند تا بتوانیم فوتبالی پویا و قدرتمند را در سطح کشور عرضه کنیم. 


95/2/11::: 10:6 ع
نظر()