سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
دانش بیش از آن است که به شماره آید . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
لوگوی وبلاگ
 

دسته بندی موضوعی یادداشتها
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :93
بازدید دیروز :27
کل بازدید :55308
تعداد کل یاداشته ها : 90
98/12/3
11:1 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
mazda ramezani lima[3]
سلام نام و نام خانوادگی :مزدک رمضانی لیما تحصیلات :کارشناس تربیت بدنی گرایش مدیریت مدرک مربیگری : B آسیا سابقه مربیگری: در تیمهای پایه و بزرگسال و مدارس فوتبال از سال ۸۶ تا کنون و مسئول کمیته جوانان و استعدادیابی هیات فوتبال شهرستان البرز آدرس ایمیل : m.ramzani5816@gmail.com شماره تماس: ۰۹۱۱۱۴۴۸۹۳۷و ۰۹۱۹۴۸۱۲۲۳۱

خبر مایه

کیروش بار دیگر چهره تهاجمی خود را به نمایش گذاشت و مصاحبه جنجالی دیگری را به راه انداخت . این مصاحبه، اکثر منتقدان کارلوس را که در جام ملتها سیاست سکوت  اتخاذ کرده و به قولی برای آرامش تیم ملی در طول بازیهای جام ملتها انتقاد را کنار گذاشته بودند را به واکنش واداشت . تعداد زیادی از اهالی فوتبال به این باور رسیدند که کیروش پرخاشگر و ترسو است و این حرفهایی که میزند برای این است که از عواقب شکست احتمالی میترسد و به اصطلاح فرار رو به جلو میکند وووو

اما قبل از هر قضاوتی ابتدا باید به حرفهای کیروش خوب گوش کنیم.سپس بررسی کنیم که او به وزیر یا  به مردم توهین کرده و یا اینکه در پس حرفهایش پرده از رازهای دردناکی برمیدارد . 

کیروش حرفهایش را از آنجا شروع میکند که 6 ماه قبل با تاج روی میز مذاکره نشست و پس از اینکه احساسات و تمایلاتش برای هدایت تیم ملی ایران را به روشنی بیان کرد، با تاج بعنوان رئیس فدراسیون به توافق 6 ماهه رسید و قرار شد که تا پایان جام ملتها سکان هدایت تیم ملی ایران را در اختیار داشته باشد . داستان این مصاحبه جنجالی از آنجایی شروع شد که احتمالا کیروش در گفتگویی با  تاج، متوجه عدم تمایل وزیر ورزش به ادامه همکاری تیم ملی ایران و کیروش میشود . کیروش میگوید : 

(اگر میدانستم شخص وزیر با حضور من مخالف است هیچ وقت تمدید نمیکردم زیرا نمیخواهم تیم ملی یا فدراسیون  با حضور من صدمه ببیند . آقای تاج این موضوع را از من پنهان کرد . ایشان از وزیر دستورات خاص و ویژه ای گرفته بود )

تا اینجا کیروش یک پیام تلخ و قدیمی را در اذهان فوتبال دوستان زنده میکند و آن دخالت سیاست  در ورزش و فوتبال است که چیز تازه ای نیست . قبلا از زبان دکتر محمد دادکان ، داریوش مصطفوی که از روسای سابق فدراسیون هستند دخالتهای سیاسیون و دولتی ها را در ورزش شنیده ایم . علی دایی هم در کشمکش هایی که با آقایان (زمان ریاست کفاشیان) داشت بارها به صراحت از سیاسی بودن و فرمایشی بودن فدراسیون سخن گفته بود . علی کریمی هم در مناظره یک سال اخیرش در برنامه 90 از بی اختیار بودن فدراسیون نشینها حرفهای زیادی به زبان آورد . حال چه شده است که با یک مصاحبه کیروش همه دوستان در مقام مقابله  با وی برمی آیند و وکیل مدافع ملت میشوند که آقای کیروش به مردم ایران توهین کرده و پول بیت و المال را به کیروش میدهیم و او آن را حیف و میل میکند و....

در ادامه  مصاحبه کیروش به عدم حمایت از تیمش یاد میکند . مطلبی که بارها از آن گلایه کرده و نالیده است .  کاپیتان های تیم (دژاگه و شجاعی ) هم از عدم حمایت ها به کرات مصاحبه کردند . حمایتی که باید بر حسب وظیفه از تیم ملی که متعلق به مردم است انجام شود . حمایت از تیم ملی آدم سیاسی و غیر سیاسی نمیشناسد بلکه یک وظیفه ملی است . دخالت در مسائل ورزشی به منظور تغییر در نتایج و یا دیکته کردن عقایدی خاص برای بهره برداری شخص و یا جریان خاصی از طرف فیفا و نهادهای بین المللی ورزشی به شدت محکوم است و چه بسا تعلیق و جریمه های سنگین نیز به دنبال خواهد داشت .  و همه این حساسیتها به این دلیل است که محیط ورزش به محیطی پاک و امن برای نزدیک شدن دلها و ایجاد دوستی ها و رفاقتها تبدیل شود و پیام آور صلح و دوستی باشد. دولت بر اساس مفاد قانون اساسی و به عنوان خدمت گزار مردم باید ورزش پاک را در جامعه رواج دهد .حمایت همه جانبه از تیم ملی جز ئی از وظایف دولت و کارکنانش است . کیروش نه تنها به مردم توهین نمیکند بلکه زخمی کهنه را باز میکند . البته از این نکته نباید غافل شویم که هنوز  از طرف مقابل در خصوص صحبتهای کیروش مصاحبه های  زیادی منتشر نشده است .با این توجیه که الان زمان مناسبی برای انجام مصاحبه نیست و تیم ملی در شرایط حساسی قراردارد و بهتر است که سکوت کنیم تا تیم ملی آرامش داشته باشد . منتقدان کیروش اما به سرعت وارد عمل شدند. واکنش احساسی مجری شبکه ورزش بعد از پخش مصاحبه و توهین دانستن حرفهای کیروش و انتقاد های برخی از مربیان برجسته کشور فقط راه فرار را برای مسببان اصلی این اتفاقات باز میکند . بهر حال امیدواریم این موضوع بعد از جام جهانی به نحوی عادلانه و در یک فضای بیطرف مورد بررسی قرار گیرد و اگر به قول دوستان کیروش کام مردم را تلخ کرده و با این حرفها میخوا هد شکستهای احتمالی اش را  توجیه کند و یا کوتاهی از طرف مسئولان صورت گرفته؛ در هر دوصورت افراد باز خواست شوند و در حضور مردم از عملکرد غلطشان عذر خواهی کنند . 

و اما نگرانی که از این مصاحبه کیروش برای هواداران تیم ملی بوجود آمده ، برهم خوردن تمرکز بازیکنان است . کیروش بیشتر از هر کسی نگران تیم ملی است .  او یک مربی حرفه ای است . اتفاقا وی از این فضاهای مسموم به نفع تیمش استفاده میکند . کیروش در همین مصاحبه میگوید : 

( ما اینجا هستیم که تا آخرین لحظه برای قلبهای مردم بجنگیم ) همانطور که کیروش انگیزه بازیکنانش را برای جنگیدن و پیروز شدن بالا نگه میدارد با نشان دادن دشمنان تیم ملی به آنها نیز باز هم در پی آن است که آنها را رو به جلو ببرد . بنابر این به نظر میرسد کیروش بارش را برای رفتن از تیم ملی بسته است و هر چه تیر در کمان دارد را رها خواهد کرد تا در این مسابقات به قهرمانی برسد . تنها چیزی که نباید نگرانش باشیم تمرکز بازیکنان و پایین آمدن تمرکزشان است چرا که یک مربی کار بلد مثل شیر بالای سرشان است و تا میتواند به آنها انگیزه میدهد .

نگرانیمان وقتی شروع میشود که برای التیام این زخم کهنه چه باید بکنیم و چه نباید ..... فقط امید واریم به یاری خداوند قهرمانی مرهمی باشد بر این زخم کهنه و سر باز کرده