سفارش تبلیغ
صبا ویژن
مسلمان، برادرِ مسلمان است، به او خیانت نمی کند، او را وا نمی گذارد، بر او خرده نمی گیرد، او رامحروم نمی سازد و غیبتش را نمی کند . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]
لوگوی وبلاگ
 

دسته بندی موضوعی یادداشتها
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :22
بازدید دیروز :31
کل بازدید :60052
تعداد کل یاداشته ها : 90
99/3/17
3:12 ص
مشخصات مدیروبلاگ
 
mazda ramezani lima[3]
سلام نام و نام خانوادگی :مزدک رمضانی لیما تحصیلات :کارشناس تربیت بدنی گرایش مدیریت مدرک مربیگری : B آسیا سابقه مربیگری: در تیمهای پایه و بزرگسال و مدارس فوتبال از سال ۸۶ تا کنون و مسئول کمیته جوانان و استعدادیابی هیات فوتبال شهرستان البرز آدرس ایمیل : m.ramzani5816@gmail.com شماره تماس: ۰۹۱۱۱۴۴۸۹۳۷و ۰۹۱۹۴۸۱۲۲۳۱

خبر مایه

بلا فاصله بعد از شکست تیم ملی ایران در نیمه نهایی جام ملتهای آسیا در مقابل ژاپن نام چند سرمربی مطرح   ( مورینیو ، زیدان ، کلینزمن ) از سوی وزارت ورزش مطرح میشود‌‌. فلسفه مطرح شدن این نامها به این سرعت چیست؟ چرا وقتی نمیتوانستیم دستمزد کیروش را که به مراتب از دستمزد مربیان نامبرده کمتر است، پرداخت کنیم؛ از این مربیان بزرگ نام میبریم ؟ شاید هم میتوانستیم این دستمزدها را بدهیم و فقط بخاطر اینکه کیروش گزینه ما نبود برای تیم ملی مانع تراشی میکردیم ؟  چرا با اینکه مدیر روابط عمومی وزارت ورزش،  فدراسیون فوتبال را ارگان اصلی برای انتخاب سرمربی میداند؛ در یک اقدام متناقض گزینه های سرمربی آینده تیم ملی را منتشر میکند؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! 

نقش وزارت ورزش در ارتقا و پیشرفت ورزش کشور بصورت کلان غیر قابل انکار است . دولت و وزارت ورزش موظفند سیاستهای کلان ورزش را تعریف کرده و نقش تدوینی، حمایتی و نظارتی بر اجرای برنامه های دراز مدت داشته باشند . در حال حاضر شاهد رفتارهایی دلال گونه  از سوی وزارت ورزش هستیم .  که عقاید شخصی خود را مقدم بر همه چیز میدانند و برای اینکه به خواسته های خود برسند حتی حاضرند با احساسات میلیونها نفر بازی کنند . با ندادن امکانات به تیم ملی ، با بر هم زدن تمرکز تیم ملی ، با خراب کردن جو بر علیه تیم ملی و کادر فنی آن ، به دنبال نتیجه نگرفتن تیم ملی هستند تا با اخراج سرمربی به اهداف دلال معابانه خود برسند . 

براستی مشکل از کجاست؟  با کمال تاسف و با احترام به تمام کسانی که خالصانه برای بخشهای مختلف این کشور اعم از ورزش ، اقتصاد ، سیاست ، صنعت ، کشاورزی وووو خالصانه تلاش میکنند ؛ باید عرض کنم که در هیچ کدام از بخشها دارای یک برنامه مدون و هماهنگ و منظم نیستیم که هیچ؛ در بیشتر موارد بی نظمی و هرج و مرج را نیز ترجیح میدهیم . چرا که در هرج و مرج و بی نظمی رسیدن به اهداف شخصی یا بهتر بگوییم رسیدن به منافع شخصی به مراتب آسانتر خواهد بود.

تا کی باید به یکدیگر دروغ بگوییم و پشت فرهنگ چند هزار ساله این کشور بزرگ که آن را نیز مدیون نیاکان خود هستیم پنهان شویم ؟ آیا وقت آن فرا نرسیده که سر از زیر برف بیرون بیاوریم و با این واقعیت که آن فرهنگ دچار آسیبهای جدی شده روبرو شویم ؟ آری متاسفم که آن فرهنگ غنی که شعر شاعرش  را بالای درب  سازمان ملل مینویسند امروز دچار آسیب های شدید شده است:

بنی آدم اعضای یکدیگرند                   که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار             دگر عضو ها را نماند قرار 

 

اظهارات کیروش ، اقدامات عجیب وزارت ورزش و فدراسیون نشان از فرد گرایی ، هرج و مرج ، بی برنامگی ، احترام نگذاشتن به عواطف و احساسات مردم دارد . و تا وقتی که این فرهنگ آسیب دیده ترمیم نشود برنامه ریزی برای هر پیشرفتی ، آب در هاون کوبیدن است . 

 همانطور که توانسته ایم استقلال ،  آزادی و امنیت را در کشور برقرار سازیم و در سایه همبستگی و رشادت های جوانان این مملکت در 8 سال دفاع مقدس ، دست اجانب را از کشورمان کوتاه کنیم . ( اجانبی که با تحریم ها و اقدامات متفاوت مردم را تحت فشار گذاشته اند) فرد فرد ما موظفیم  قبل از اقدام به هر گونه برنامه ریزی ، در ترمیم و باز سازی فرهنگ شایسته سالاری بجای بایسته سالاری ، منافع طلبی جمعی بجای منفعت طلبی فردی ، احترام به یکدیگر ، درد دیگران را درد خود دانستن و.... تلاش کنیم .