سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خوش خویی، محبّت به بار می آورد و دوستی رااستوار می کند . [امام علی علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

دسته بندی موضوعی یادداشتها
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :23
بازدید دیروز :31
کل بازدید :60053
تعداد کل یاداشته ها : 90
99/3/17
3:13 ص
مشخصات مدیروبلاگ
 
mazda ramezani lima[3]
سلام نام و نام خانوادگی :مزدک رمضانی لیما تحصیلات :کارشناس تربیت بدنی گرایش مدیریت مدرک مربیگری : B آسیا سابقه مربیگری: در تیمهای پایه و بزرگسال و مدارس فوتبال از سال ۸۶ تا کنون و مسئول کمیته جوانان و استعدادیابی هیات فوتبال شهرستان البرز آدرس ایمیل : m.ramzani5816@gmail.com شماره تماس: ۰۹۱۱۱۴۴۸۹۳۷و ۰۹۱۹۴۸۱۲۲۳۱

خبر مایه

یکی از کوچکترین واحد های اداره کننده ورزش کشور هیاتهای ورزشی شهرستان ها هستند که خود به واحد های کوچکتر(هیاتهای شهر ها) تقسیم میشوند . هیات فوتبال یکی از هیاتهای ورزشی است که باید فوتبال شهر را به لحاظ کمی و کیفی اداره کرده و در ارتقا و پیشرفت آن تلاش کند. در این نگارش، بنده حقیر به عنوان عضو کوچکی از هیات  فوتبال شهرستان البرز قصد دارم ضمن تشکر از همه زحمتکشان فوتبا ل شهرستان البرز در خصوص عملکرد هیات فوتبال شهرستان البرز مطالبی ارائه نمایم . 

رئیس هیات فوتبال شهرستان البرز آقای مهندس شعبان حسنی می باشند . ایشان رئیس اداره برق شهرستان بوئین زهرا بوده و از پائیز سال 93 مسوولیت هیات فوتبال شهرستان البرز را قبول کرده اند . از اقدامات خوب و موثر ایشان در طی سالهای مسئولیت در هیات فوتبال ،تشکیل چارت سازمانی هیات فوتبال شهرستان است . چارت سازمانی هیات فوتبال شهرستان شامل رئیس، 0 نایب رئیس ، دبیر ، مسئولین کمیته ها، روسای هیاتهای شهرهای تابعه شامل (الوند، محمدیه،بیدستان، شریفیه، نصرت آباد)  امور مالی و روابط عمومی می باشد.  هر کدام  این شهرها چارت سازمانی و زیر مجموعه های خود را تشکیل داده اند . سیاست تشویقی که هیات فوتبال شهرستان البرز جهت ترغیب علاقمندان به باشگاهداری فوتبال و فوتسال(پرداخت مبلغ یک میلیون تومان جهت ثبت باشگاه) در نظر گرفت باعث شد تعداد باشگاههای شهرستان از 2 باشگاه در سال 93  به 17 باشگاه درحال حاضر  برسد . مجموعه خانواده هیات فوتبال با احتساب مدیران باشگاه  حدودا 50 نفر است که آمار نسبتا مناسبی می با شد وعلاوه بر آن 11 مدرسه فوتبال نیز در شهرستان البرز مشغول فعالیت می باشند که نسبت به سال 93 تعداد 9 مدرسه فوتبال رشد داشته است .

هیات فوتبال شهرستان البرز در این سالها اقدام به برگزاری مسابقات فوتسال و فوتبال رایگان جهت حمایت از باشگاههای حاضر نموده و این در حالی است که مخارج برگزاری بازیها و کمکهای مالی به باشگاهها از محل درامد زایی خود هیات بوده و از ارگانهای دیگر کمک مالی گرفته نشده است . پرداخت های مالی به هیاتهای شهرها و باشگاههایی که به لیگ مناطق کشوری و لیگ دسته یک کشور صعود کرده اند نیز از اقدامات و عملکردهای هیات فوتبال شهرستان البرز میباشد . تیم باتیس البرز در رشته فوتسال در لیگ یک کشوری در رده نونهالال، و تیم وحدت محمدیه در رشته فوتسال در رده نوجوانان به لیگ مناطق کشوری صعود کرده اند .

حمایت مادی و معنوی از تیم طرح و توسعه الوند که در لیگ برتر کشور در رده بزرگسالان حضور داشت نیز از جمله اقدامات مثبت و تاتیر گذار هیات فوتبال شهرستان البرز میباشد . همچنین برگزاری طرح استعدادیابی در مدارس آموزش و پروش شهرستان البرز که با حضور 8مربی استعدادیاب در مدارس شهرستان و با هدف تقویت باشگاهها در سال 96 برگزار گردید.

در سال گذشته لیگهای فوتبال پایه و بزرگسالان در شهرستان برگزار شد اما حضور باشگاهها خصوصا در فوتبال چندان چشمگیر نبود . 

در سال جاری در بخش لیگهای  پایه فوتبال 9 تیم و در بخش بزرگسال سه تیم در شهرستان حضور دارند .

اقدامات مورد نظر هیات فوتبال شهرستان البرز  برای رشد و پیشرفت ورزش فوتبال عبارتند از : 

1)رشد فوتبال بانوان ( گذاشتن سیاستهای تشویقی مالی برای باشگاههایی که رده بانوان را فعال نمایند هم اکنون دو باشگاه در بانوان فعال هستند)

2)ارزیابی و درجه بندی مدارس فوتبال و بازدید های مکرر از مدارس فوتبال

3) سوق دادن باشگاهها به سمت اداره کردن آنها با هیات مدیره و چارت سازمانی باشگاهها 

4) فعال کردن رده های پایه باشگاهها در رشته های فوتبال و فوتسال 

5) توانمندسازی باشگاهها به لحاظ مالی با مشارکت آنها در طرحهای اقتصادی 

6) برگزاری طرحهای استعدادیابی

7) برگزاری فستیوالهای مدارس فوتبال

8) راه اندازی لیگ بانوان و پایه و بزرگسال در رشته های فوتبال و ف تسال

و......

هیات فوتبال شهرستان البرز در راه جامه عمل پوشاندن به اهداف فوق نیازمند کمک و حمایت ارگانها و سازمانهایی نظیر ورزش و جوانان ، هیات فوتبال استان قزوین ، شهرداریها و شوراهای شهرهای تابعه شهرستان ، فرمانداری و.... میباشد و همچنین دست  خیرین و سرمایه گذارانی که تمایل دارند در جهت پیشرفت فوتبال و خدمت به جوانان با استعداد با این هیات همکاری داشته باشند را میفشارد .