سفارش تبلیغ
صبا ویژن
انسان خود رأی به خطا و غلط درافتد . [امام علی علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :48
بازدید دیروز :146
کل بازدید :83421
تعداد کل یاداشته ها : 94
100/2/2
2:39 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
mazdak ramezani lima[3]
سلام نام و نام خانوادگی :مزدک رمضانی لیما تحصیلات :کارشناس تربیت بدنی گرایش مدیریت مدرک مربیگری : B آسیا سابقه مربیگری: در تیمهای پایه و بزرگسال و مدارس فوتبال از سال ۸۶ تا کنون و مسئول کمیته جوانان و استعدادیابی هیات فوتبال شهرستان البرز آدرس ایمیل : m.ramzani5816@gmail.com

خبر مایه

اولین اشتباه گلمحمدی ترکیب اولیه ای بود که در این بازی به میدان فرستاد. جایی که از بشار رسن و نورالهی بعنوان هافبکهای دفاعی در کنار هم در قالب سیستم 4-2-3-1 استفاده کرد. مشابه این اشتباه در بازی نیم فصل دوم پرسپولیس مقابل گلگهر اتفاق افتاد . در آن بازی زمانی که کامیابی نیا اخراج شد ، گلمحمدی برای پر کردن جای خالی او تعویضی انجام نداد و نیمه اول را با همان بازیکنان ادامه داد و از میانه میدان ضربه خورد و نیمه اول را 2 بر 0 به رختکن رفت . نورالهی در آن بازی هم نشان داده بود که به تنهایی و یا به همراه یک بازیکن فانتزی مانند ترابی یا بشار نمیتواند از عهده کنترل میانه میدان بر آید . در این بازی اما( استقلال مقابل پرسپولیس) کادر فنی پرسپولیس بدون توجه به این نکته نورالهی و بشار را در کنار هم استفاده کرد . استقلال در نیمه اول بازی را در اختیار داشت و با توجه به ضعف پرسپولیس در میانه میدان خطرهای خوبی را از این منطقه پایه ریزی کرد و میتوانست با نتیجه بهتری نیز به رختکن برود. کادر فنی پرسپولیس در دقیقه 27 برای جبران اشتباه ارنج تیم دست به تعویض زد و کامیابی نیا را بجای مهدی شیری به میدان فرستاد . در این لحظه نعمتی به دفاع چپ آمد و بشار رسن به پست اصلی و تخصصی خود( وینگر چپ )منتقل شد. اگر به موقعیتهای گل استقلال در نیمه اول توجه کنیم از میانه زمین پایه گذاری شده و گل استقلال نیز روی اشتباه مستقیم بشار که تک به تک را از قایدی لایی خورد برای استقلال بدست آمد.

از لحظه ورود کامیابی نیا تعادل در میانه میدان بوجود آمد و پرسپولیس از فشار خارج شد.و در ادامه توانست خود را به دروازه استقلال نزدیک کند . یک تصمیم محتاطانه که در ارنج اولیه پرسپولیس دیده شد گماردن شجاع خلیل زاده در جناح چپ خط دفاعی پرسپولیس بود . به نظر میرسید منطق این چینش بخاطر نقطه قوت جناح راست استقلال بخاطر حضور ووریا غفوری باشد و اینکه با حضور شجاع در جناح چپ پرسپولیس از نفوذ ووریا جلوگیری شود ولی برخلاف پیش بینیها استقلال از جناح چپ خود و راست پرسپولیس ، توسط دو بازیکن خود یعنی میلیچ و قایدی به گل رسید . 

در ابتدای نیمه دوم نادری جایگزین سید جلال شد و شجاع به مرکز خط دفاع برگشت و نادری به جناح چپ رفت و پایه گذار گل تساوی پرسپولیس هم شد . این تعویض از آنجایی که کندی دفاع های میانی پرسپولیس را نیز تا حدود زیادی با حضور شجاع جبران کرد ، میتوانست با اعتماد کادر فنی به محمد نادری از ابتدا انجام شود و به این ترتیب کادر فنی یک تعویض خوب برای دفاعی تر کردن تیم در اواخر بازی داشته باشد. و در لحظات پایانی مسابقه سید جلال را برای نظم دادن به خط دفاعی پرسپولیس به زمین بفرستد . در اینصورت ممکن بود با ضربه سر دانشگر در لحظات پایانی مواجه نشوند و جام حذفی را مال خود کنند.

البته ضعف رادوشوویچ در توپهای ارسالی و خروج از دروازه در لحظه گل دوم استقلال بی تاثیر نبود و در شرایطی که کادر فنی پرسپولیس بر روی نیمکت مدافع سر زن نداشت که در آن لحظات حساس به زمین بفرستد ، اوساگونا را تا آخرین نقطه خط دفاع عقب کشیده بود تا توپهای بلندی که استقلالیها در لحظات پایانی بر روی دروازه پرسپولیس میریزند را دفع و مدیریت کنند . در صحنه گل دوم استقلال توجه مدافعان پرسپولیس به سمت دیاباته بود و از دانشگر غافل شدند و گل دوم را به راحتی دریافت کردند.

حضور سید جلال هم به عنوان یک مدافع جایگزین و هم یک پنالتی زن با تجربه میتوانست مفید باشد.ولی با استراتژی ابتدایی کادر فنی ، تیم از این امکان محروم شد. در دقیقه 61 بازی با مصدومیت اجباری نادری یک تعویض اجباری برای گلمحمدی رغم خورد . بعلت نداشتن یک مدافع تخصصی کادر فنی مجبور شد از وحید امیری در دفاع چپ استفاده کند و اوساگونای نا آماده را بجای نادری به میدان فرستاد.این لحظه بهترین زمان حضور سید جلال در زمین بود که میتوانست در مرکز خط دفاع قرار بگیرد و شجاع به سمت چپ برود و ترکیب با ثبات تری به تیم پرسپولیس و خصوصا خط دفاعیش بدهد. تعویض عالیشاه و عبدی در دقیقه 113 بازی توجیه تاکتیکی چندانی نداشت .خصوصا علی علیپور که با زدن یک گل و یک پاس گل بازی خوبی از خود به نمایش گذاشته بود و میتوانست در پنالتی ها هم کمک کند . عالیشاه هم برای تقویت جناح راست میتوانست زود تر به میدان بیاید. و عبدی نیز با بازیهایی که چند بازی گذشته از او دیده بودیم از اوساگونای نا آماده میتوانست موثر تر باشد.